top of page

Zápasy za rok 2011

Frýdlant n/O : Hornobečvanské střely 0:5 (0:1)

24.10.2011 20:22

Hornobečvanské střely 23. října uzavřely v tomto roce svoje vystoupení na fotbalových hřištích. V odvetě s Frýdlantem n/O dokázaly,

že se jejich forma zlepšovala zápas od zápasu. Tentokrát hrály na hřišti soupeřek a vyhrály jednoznačně.

I když výsledek je vysoký nerodil se lehce. Možná i proto, že se hrálo na umělce, tak že další nová zkušenost pro naše holky.

A teď k zápasu.

První poločas byl vyrovnaný. Víc šancí i větší držení míče měly naše holky, ale soupeřky hrozily z brejkových a standartních situací. Ale v zakončení si nevedly dobře i proto, že obrana hrála dobře a nedávala moc času na lepší zakončení. V prvním poločase z naší strany, byly povedené akce od Petry Miranové, Ivany Pisárikové a Veroniky Druhanové jejich střely skončily těsně mimo bránu nebo je gólmanka chytla. Holky se snažily pěkně si přihrávaly a nebály se udělat kličku. Jde vidět, že už si zvykly na prostor, kde se mají pohybovat a tak si už moc nezavazejí. V prvním poločase holky korunovaly svoji snahu jediným gólem a to po akci Veroniky Druhanové ta vybojovala míč, přihrála Hance Blinkové a ta krásně pod sebe na volnou Ivu Chovancovou a ta levasem poslala míč přesně k tyči 0:1. Do poločasu už se nic nestalo.

Druhy poločas měly naše holky ještě větší převahu a taky přidaly další góly. Druhý gól připravila Petra Miranová pro Ivu Chovancovou, kdy ji přihrála do jasné šance a Iva se tváří tvář gólmance nemýlila 0:2. Třetí gól přidala Markéta Mičkalová, kdy se dostala k odraženému míči na šestnáctce a konečně využila toho, že střelba z větší vzdálenosti je její silná stránka a pěkně se trefila do šibenice 0:3. Soupeřky se stále pokoušely o brejky, ale dostaly se jen k jednomu nebezpečnému, který musela zachraňovat až gólmanka Adéla Myslikovjanová,, která nastoupila poprvé v sestavě. Holky tato šance nabudila a nechtěly připustit drama. A tak čtvrtý gól nenechal na sebe dlouho čekat. Padl po standartní situaci. To nejprve Hanka Křenková nastřeli ruku ve zdi stojící soupeřky a následovala penalta. U té zkušená Hanka Křenková přenechala míč Ivě Chovancové. Ta totiž mohla dát hattrick a tím pádem uvolnit něco do klubové pokladny. Iva si postavila míč a nezaváhala penaltu proměnila 0:4. Poslední gólovou tečku napsala Veronika Druhanová. Gól padl po ose Iva Chovancová ta přihrála před branku, Anička Blinková míč jen lehce tečovala právě k Veronice a ta nekompromisně z jedné nedala gólmance šanci 0:5. Holky si tak připsaly třetí vítězství z pěti zápasu. A jejich bilance je už teď pozitivní 3-0-2.

V zimě se můžou diváci těšit na halový turnaj, který by jme chtěli uspořádat. Mělo by to být nejspíš v únoru, ale určitě vše bude s předstihem prezentováno.

„Sportu zdar a fotbalu zvláště“

Sestava: Adéla Myslikovjanová, Irča Vašutová, Hanka Křenková, Marcela Macurová, Míša Vránová, Ivanka Pisáriková,
                Markéta Mičkalová, Anička Blinková, Petra Miranová, Iva Chovancová, Veronika Druhanová
Střidaly: Terka Šrámková, Lenka Vojkůvková, Hanka Blinková, Kristýna Španihelová

Všechny fotky zde: veronikavasutova12.rajce.idnes.cz/Frydlant-_Horni_Becva

Staří páni - Hornobečvanské střely 4:4

08.10.2011 20:36

Historicky první fotbalový zápas mezi starou gardou a hornobečvanskými ženami se hrál v pátek na našem hřišti. Bylo sychravé podzimní počasí, terén byl lehce podmáčený a tak hrozilo, že se toto utkání neuskuteční, ale když jsme viděli to natěšení našich žen, podpořené velkou diváckou návštěvou, bylo jasné, že se hrát musí. Hráli jsme s ohledem na počasí a hřiště 2x30min. a bylo se na co dívat. Ze začátku to bylo takové oťukávání, ale postupem času došlo i na "ostré souboje" o každý míč a hra se přelévala na obě strany a diváci viděli spoustu pohledných akcí a pěkných střel na obou stranách. Staří páni se sice "snažili" neinkasovat, ale i tak naše ženy, hodny svému názvu, měly dostatek příležitostí prověřit Svaťu Fojtáška v brance. A i když tentokrát o výsledek vůbec nešlo, jsou vždy branky kořením fotbalu a v tomto zápase všechny branky padly po nechytatelných střelách, kterým by nezabránil ani Petr Čech, a tak utkání skončilo zaslouženou konečnou remízou, která nás všechny zavazuje k uspořádání odvetného zápasu, který by se měl konat na jaře. Více podrobnosti k utkání není třeba dodávat, snad jen tolik, že chybu udělali Ti, kteří zápas neviděli, protože přišli o nevšední fotbalový zážitek.

Všem aktérům utkání a také bezchybnému rozhodčímu Pavlovi Romanovi pak patří poděkování za účast, přístup k zápasu a nasazení s dávkou humoru a nadsázky pro dobrou věc a pobavení nás všech.

Mirek Dobeš

Hornobečvanské střely : Frýdlant n/O 5:1 (3:1)

25.09.2011 19:47

Hornobečvanské střely měly v kalendáři 24. září tučně vyznačeno stejně jako fanoušci. Sešly se totiž opět na místním fotbalovém hřišti, aby poměřily síly se svými soupeřkami v přátelském utkání, tentokrát to byly holky z Frýdlantu n/O.

Zápas měl velké očekávání, protože holky mohly porovnat svoje dovednosti se soupeřkami, které začaly svůj fotbalový um rozvíjet přibližně ve stejnou dobu.

Před zápasem bylo nutné udělat pár fotek do kroniky a šlo se na fotbal.

Počasí bylo ideální, tak že nic nebránilo tomu, aby se hrál výborný ženský fotbal. To se nakonec potvrdilo a obě družstva převedla, že by mohla hrát i soutěžní fotbal.

Úvodní výkop obstaraly naše holky a vrhly se hned do útoku. Měly nad soupeřkami převahu a vytvářely si slibné šance. Až do desáté minuty byly nevyužity. To po křídelní akci na levé straně přišel centr před branku a ke smůle stoperky Frýdlantu se jí míč odrazil do ruky a následoval pokutový kop. Ten proměnila nejzkušenější hráčka Hanka Křenková 1:0. V prvním poločase bylo vidět hodně kolmých přihrávek za obranu na naše útočnice. Ale ty se zatím jen zastřelovaly. Soupeřky se postupem času začaly osmělovat a obrana měla dost práce, aby zachytávala protiútoky. Paradoxně v 17min. vyšel brejk na druhé straně, kdy po pěkné kolmé přihrávce šla sama na bránu Iva Chovancová a poradila si mazácky když oklamala tělem gólmanku a dala gól do prázdné brány 2:0. Iva mohla přidat i další gól a to po pěkném centru Ivanky Pisárikové. Ta se uvolnila u lajny a předložila gólový centr, ale míč se bohužel nepodařilo trefit. Podobná situace akorát v zakončení Hanka Blinková, ta sice vystřelila a netrefila branku. Po těchto šancích se dostaly ke slovu soupeřky. V 23min. po kolmé přihrávce za obranu vyběhla z brány na pomoc Nikola Koňařiková, ale bohužel chytla míč mimo šestnáctku. Následoval přímý kop a krásná střela pod břevno a bylo sníženo na 2:1. Od toho gólu byly soupeřky lepším týmem. Do konce prvního poločasu se ale neprosadily. Naopak v závěru prvního poločasu se dostala k míči po chybě soupeřek Petra Miranová posunula si míč do středu na šestnáctku a krásnou střelou pod břevno zvýšila na 3:1 a uzavřela tak poločas.

Druhý poločas nabídl opět pěkný fotbal. Holky hrály tentokrát po křídlech a následné centry dělaly soupeřkám problémy. V 38min. se podařilo po centru z levé strany Aničce Blinkové dostat jako první k míči a z hranice malého vápna vystřelila přesně k tyči a zvýšila vedení na 4:1. Křídelní akce se opakovaly jak z levé tak z pravé strany. V 42min. z pravé strany centrovala Petra a míč propadl mezi čtyři hráčky a z následné trmy vrmy vzešla ruka a penalta stejně jako v první poločase. Tu si postavila Iva Chovancová a krásně přímým nártem trefila míč doprostřed branky, bohužel gólmanka si ani nestačila vybrat jednu ze stran a míč ji skončil v náručí s podezřením na vyražený dech. Soupeřky po této situaci ožily a měly pár zajímavých možností u naší branky. Hrály velice důrazně a určitě ten zápas nechtěly vzdát. Jejich snaha se nepodařila přetavit v gól a tak poslední zápis v utkání napsala v 55min. krásným slalomem z půlky hřiště Lenka Vojkůvková, kdy po pravé straně obešla pět soupeřek a před gólmankou vystřelila přesně k tyči 5:1 a dala tak krásnou tečku za povedeným zápasem.

Diváci si opět přišli na své, dorazili ve velkém počtu a byli určitě spokojení. A ještě jedno poděkování a to Zuzaně Krumpolcové za vynikající guláš, který připravila pro všechny hráčky jak domácí tak hostující. Byly všechny naprosto spokojené a určitě to přidalo na dobré atmosféře.

Horní řada zleva: Kača Malinová, Lenka Vojkůvková, Marcela Macurová, Hanka Blinková, Ivana Pisáriková, Markéta Mičkalová,                                               Hanka Křenková, Lucka Závorková, Petra Miranová, Verča Druhanová

Dolní řada zleva: Kristýna Španihelova, Romča Křištofová, Tereza Šrámková, Iva Chovancová, Anička Blinková,                                                                      Verča Vašutová, Irena Vašutová, Míša Vránová, Nikola Koňařiková

Všechny fotky zde: veronikavasutova12.rajce.idnes.cz/Horni_Becva-Frydlant/

Hornobečvanské střely : Dolní Bečva 4:1 (3:0)

29.08.2011 19:29

Sestava: Nikola Koňaříková, Irena Vašutová, Hanka Křenková, Veronika Vašutová, Zdenka Vaníčková, Marcela Macurová, Lenka                               Vojkůvková, Markéta Mičkalová, Anna Blinková, Kristýna Španihelová, Lucie Závorková, Zuzana Krumpolcová, Petra                                 Miranová, Iva Chovancová, Veronika Druhanová, Romana Křištofová, Tereza Šrámková

Odvetné derby na Hornobečvanské půdě, lépe zvládly domácí Střely a potvrdily tak mírnou roli favorita. Za příjemného slunečného počasí si našlo cestu na místní fotbalové hřiště na 400 fanoušků fotbalu a něžného pohlaví.

Zápas se hrál 2x 30 min a hned od úvodu šly Střely za vítězstvím. Na všech holkám šla vidět obrovská touha oplatit porážku z minulého zápasu. Nejvíce starostí dělala soupeřkám Petra Miranová, která po pravé straně vedla jeden útok za druhým. Bohužel soupeřky stačily odvracet centry a střely, ale trpělivost se vyplatila. V 10 min. si udělala prostor u postraní čáry, její centr sice soupeřky stačily zablokovat, ale jen na roh. Následně z tohoto rohu, který rozehrála právě Petra padl první gól, když přesně našla Ivu Chovancovou a ta nekompromisně zavěsila pod víko 1:0. Tento gól Střely uklidnil a nadále měly převahu v zápase. Souvislý tlak nutil soupeřky dělat chyby v obraně. Střely využily až tu v 17min. kdy se nepovedl odkop od branky a našel na šestnáctce připravenou Ivu Chovancovou a ta z voleje podruhé nekompromisně uklidila míč do sítě 2:0. Ukázala tak že na zápas obula střelky.Soupeřky se v prvním poločase snažily ohrožovat naši branku z brejkových situací, ale zkušené duo na stoperských pozicích Vašutová Křenková nedopustily ohrožení naši brány a dobře dirigovaly celou obranu, která hrála skvěle včetně brankářky.Výborný první poločas Střely korunovaly i třetím gólem v 25min., kdy si odražený míč ze šestnáctky našla Hanka Křenková a z dvaceti metrů krásnou střelou pod víko uzavřela první poločas na 3:0.

Druhý poločas nabídl ofenzivní podívanou z obou stran a na nedostatek práce si nemohly stěžovat obě brankářky, které své týmy podržely. Lépe začaly Dolnobečvanky, určitě se nechtěly smířit s tímto výsledkem a vytvořily si několik pěkných akcí i střel. Naše brankářka Nikola odolala a tak po úvodním tlaku se dostaly ke slovu i naše Střely.Od 37min. převzaly iniciativu a začaly taky ohrožovat branku. Bylo z toho pár rohů, ale žádný se neujal. Naopak Dolnobečvanky v 45min. využili této situace a po odvráceném rohu rychle nakoply míč na naši půlku, kde ho přebrala rychlonohá Markéta Jurajdová a ukázala jen číslo na zádech našim hráčkám a svůj samostatný únik s přehledem proměnila 3:1. Tyto rychlé brejky se ještě dvakrát opakovaly v 48min a 50min.. V jednom byla opět autorka gólu, ale tentokrát skvěle vyběhla brankářka Nikola a podruhé se stačila vrátit Verča Vašutová a zabránit tak gólu.Tyto šance Střely přežily bez újmy a posledních deset minut patřilo jim. Hrálo se na polovině Dolnobečvanek. Šance přišly, ale chyběl větší klid před brankou v koncovce. Ale v 55min. svůj výborný zápas korunovala Petra Miranová gólem. Uvolnila se u postraní čáry navedla si míč do šestnáctky a tvrdou střelou křižně k tyči propálila brankářku 4:1.Zbytek zápasu už nenabídl žádnou vyloženou šanci na obou stranách a tak se zápas dohrál v poklidném tempu.

Po závěrečném hvizdu dobře pískajícího rozhodčího Střely poděkovaly výborným fanouškům, kteří během zápasu vytvořili skvělou atmosféru.

Ještě jednou Hornobečvanské střely děkují sponzorům, kteří přispěli na jejich krásné dresy a to ZAPA Aleš Závorka, Matouš Ondruch, Miroslav Ondruch, Izolting Moravia.

Hornobečvanské střely : Štramberk 1:7 (0:2)

10.08.2011 19:03

Sestava: Lucka Kolečková, Hana Křenková, Irena Vašutová, Miša Vránová, Veronika Vašutová, Hanka Blinková, Petra Miranová,                                     Markéta Mičkalová, Anna Blinková, Veronika Druhanová, Iva Chovancová

Střídaly: Marcela Macurová, Romča Křištofová, Terka Šrámková, Zdenka Vaníčková, Ivana Pisáriková, Katka Malinová

Zápas proti holkám co hrají moravskou soutěž, ukázal na čem „Střely“ musí zapracovat. Utkání přilákalo na 150 diváků. Střely se jim odvděčily dobrým bojovným výkonem i za rozhodnutého stavu. Patří jim poděkování.  Naši branku vstřelila Petra Miranová, když se pěkně uvolnila u postraní čáry a namířila si to přímo k brance a prudkou střelou snížila na 1:3. Tyto zápasy Střelám dají potřebné zkušenosti, protože vidí jak se soupeřky pohybují a reagují na vzniklé situace při zápase. Bohužel utkání přineslo i zranění, tak doufám že se holky dají co nejdřív dohromady a nezanevřou na fotbal.

Dolní Bečva : Hornobečvanské střely 1:0 (0:0)

04.07.2011 16:15

Vůbec své první mistrovské utkání odehrály Hornobečvanské střely na hrřišti Dolní Bečvy, na kterém se utakly s místními ženami. Zápas skončil 1:0 v prospěch žen z Dolní Bečvy. A teď k samotnému zápasu.

V zápase holky předvedly bojovný výkon s hodně šancemi, ale bohužel gól se nepodařilo vsítit. První poločas měly šance Veronika Druhanová, když šla z úhlu sama na gólmanku, ale neprostřelila. Poté z druhé strany Hanka Blinková totožná šance. Soupeřky hrozily z brejků. Jeden z nich po špatné přihrávce zpět, neproměnila jedna z nejlepších hráček Dolní Bečvy Markéta Jurajdová. Další tři brejky přečetla výborně hrající Irena Vašutová na postu stopera, která zúročila své mnoholeté zkušenosti. Naše další šance přišly z rohových kopů, které dobře zahrávala Iva Chovancová na Hanu Komňackou, ale té chybělo kousek štěstíčka od vstřelení gólu. Za zmínku stojí i trestný kop Hany Komňacké, který gólmanka jen tak tak vyrážela na roh. Poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas za stálého deště ubíral hodně sil. Naše holky měly převahu, hrálo se na půlce soupeřek, ale gól ne a ne přijít. Ve všech statistikách byly holky lepší než holky z Dolní Bečvy jen v té nejdůležitější co rozhoduje úspěch či neúspěch ne. Protože po jednom závaru, kdy naše holky útočily a nedokázaly zakončit, přišel rozhodující brejk a gól na jedna nula pro domácí.  Do úniku se dostala opět Markéta Jurajdová jako v prvním poločase a tentokrát mířila přesně 1:0. Naše holky, ale nic nezabalily a dál dobývaly branku. Střele Ivy Chovancové v závěru z úhlu chybělo málo, stejně jako krásný únik Hany Blinkové po křídle a následná přihrávka před branku, kde dobíhala Iva Chovancová, ale na míč kousek nedosáhla. Nakonec rozhodčí ukončil utkání, hrálo se 2x 20minut.

Holky přesto ukázaly charakter a poděkovaly tučňáčím sklouznutím skvělým fanouškům, kterých z Horní Bečvy dorazilo požehnaně a vytvořili holkám skoro domácí prostředí, i když hrály na půdě soupeřek. Bylo vidět i přes prohru, že z toho měly dobrý pocit a že je to bavilo a to je nejdůležitější. Diváci se můžou v blízké době těšit i na další zápasy, o kterých budeme určitě informovat, protože holky budou nadále pokračovat.

Sportu zdar a fotbalu zvláště

Horní řada zleva: Veronika Vašutová, Michaela (Vránová) Třeštíková, Anna (Blinková) Ondruchová, Markéta Mičkalová,                                                           Hana Blinková, Hana Křenková, Ivana Pisáriková, Zdenka Vaníčková

Dolní řada zleva: Irena Vašutová,  Marcela Macurová, Iva Chovancová,  Lucie Závorková, Katka Malinová, Tereza Šrámková,                                                  Kristýna Španihelová, Veronika (Druhanová) Bártková, (Romana Křištofová se utkání nezúčastnila)

Gólmanka: Nikola Koňařiková

Trenéři: Pavel Roman a Jiří Ondruch

Všechny fotky zde: veronikavasutova12.rajce.idnes.cz/Dolni_Becva-Horni_Becva